חניוני הצלחה, כמו חניונים רבים אחרים, צריכים להופיע בגוגל מפות כדי שהנהגים בתל אביב ידעו איך למצוא אותם וליהנות מחניה בראש שקט. אולם כל חניון הנו בעל מתווה קצת אחר ויש כאלה המעוניינים לדעת מראש איך נראה החניון בדיוק וכמה מקומות חניה הוא מציע, בשביל מידע זה חשוב למפות את אתר החניון בגוגל מפות.

איך למפות חניון בהצלחה בגוגל מפות?

מיפוי חניון כולל כמה שלבים פשוטים:

  • תחילה הולכים ל Map Maker ואז משתמשים באחת מאפשרויות החיפוש למציאת מיקום אתר החניון. אם מצאתם חניון שלא מופה לפני כן, תוכלו להתחיל בעבודה:
  • שלב 1 – התחילו מקווי המתאר של החניון –  ציירו את צורת החניון על ידי בחירה באפשרות Draw a Shape חשוב למשוך את צורת החניון עד אמצע הכביש הקרוב ליצירת מראה מלוטש יותר.
  • שלב 2 – השתמשו בכלי Draw a Line להוספת כבישים בתוך החניון. *כלי זה משמש גם לעוד מאפיינים ליניאריים של החניון.
  • לאחר שסיימתם בהצלחה, מבקרים אחרים יעברו על ביצועיכם כדי לוודא שלא נפלה טעות.

איך למפות את חניוני הצלחה בגוגל מפות

מקרים מיוחדים

חניוני הצלחה הנם ברובם חניונים עיליים כך שההסברים הנ"ל בהחלט תקפים לגביהם, אולם כאשר אתם רוצים למפות חניון מיוחדים, יש עוד כמה דברים שחשוב לדעת:

  • חניונים תת קרקעיים בגוגל מפות לרוב מסומנים כנקודה כיוון שתמונה של מבנה המצוי על מבנה קיים אחר יבלבל את המשתמשים.
  • חניון המצוי מתחת לבניין – במקרה זה עדיף למפות את קווי המתאר הכלליים של המבנה כולו כך שכל החניון יהיה מכוסה (זה לא בהכרח אומר שהבניין תואם את הצורה שנוצרה, אלא רק שבסיס הבניין נראה כפי שתיארתם). כמו כן, חשוב לכלול גם מספר קומות לחניון, גובה קומות, שנת הקמה ועוד.

קבוצת חניוני הצלחה מנהלת מאות חניונים ומפעילה כיום עשרות חניונים מסוגים שונים: חניונים פתוחים, מקורים, חד מפלסיים, רב מפלסיים, בעלי מתקנים דו קומתיים ואוטומטיים. כמו כן מפעילה הקבוצה חניונים באמצעות מכרזים וחניונים המושכרים ע”י בעלים פרטיים או קבלנים בעסקאות קומבינציה.

צחי מרקור, מנכ”ל החברה, מכהן בנוסף כיו”ר איגוד החניה הישראלי מטעם לשכת המסחר ופועל נמרצות לקידום הענף.