חניונים בארץ, בהם חניוני הצלחה ואחרים, מחויבים לעמוד בתקנים בטיחות הכוללים סימונים וקווים ברורים שיעזרו לנהגים לנהוג בחניון ולחנות בו בבטחה. גם בחניון ביתי חשוב לסמן את החניות בקווים כדי להבטיח שלמות המכוניות, צמצום תקלים אפשריים עם השכנים וכמובן מניעת תאונות. את הקווים הללו חשוב לצבוע אחת לתקופה כיוון שהם דוהים והשאלה היא – איך עושים את זה נכון:

איך צובעים קווים בחנייה?

  • תחילה חשוב לנקות את אזור העבודה –  במשתמשים במפוח מופעל בגז בכדי לנקות את החנייה מאשפה ושלל לכלולים. אחרי כך שוטפים את האספלט או הבטון ובעזרת צינור השקיה פשוט מנקים את כל הלכלוך שנשאר.
  • לאחר שהאספלט התייבש אפשר להתחיל לעבוד. סמנו את אזור החניה בעזרת גיר וודאו שהקווים שלכם יוצאים ישרים ומקבילים. חשוב לשים לב שהמרחב המוקצה לכל חנייה גדול דיו למכוניות בגדלים ובאורכים שונים (מומלץ לבדוק מבעוד מועד מה הרוחב הסטנדרטי לחניות).
  • עכשיו הגיע הזמן לצבוע את הקווים – השתמשו ברולר צביעה מותאם לצביעת כבישים. לרולר כזה ידית ארוכה לשם נוחות האחיזה ובזכות יכולתו לצבוע קווים ישרים בלבד דורש מכם בסך הכול לצבוע קו ישר מסימון גיר אחד לאחר.
  • חשוב לא לקמץ בצבע אך לשים לב שלא משתמשים ביותר מדי צבע כך שהקווים מתחילים לנזול לצדדים. אם מעולם לא התנסיתם בצביעה קודם לכן, חשוב לעשות כמה ניסיונות מקדימים לפני שעוברים לצביעת קווים בחניון.
  • תוך כ- 24 שעות הצבע יתייבש ולאחר מכן תוכלו לבצע תיקונים עדינים עם מברשת באזורים שיצאו דהויים לטעמכם. דאגו שאיש לא יחנה בחנייה בזמן ייבוש הצבע כדי שהקווים לא יימרחו חס וחלילה.

איך צובעים קווים בצורה מקצועית בחניוני הצלחה?

זהו! כך עושים את זה בחניוני הצלחה וכך גם אתם תשיגו סימונים ברורים ומקצועיים בחניון שלכם.