חניונים הם מרחבים ציבוריים בעלי מאפיינים ייחודיים. באופן טבעי, נדרשת בהם תחזוקה תקופתית הכוללת גם שירותי ניקוי שיאפשרו המשך שימוש נוח ובטוח תברואתית לבעלי הרכבים. המכוניות הנכנסות לחניון מכניסות לכלוך מסוגים שונים: אבק ובוץ, סימני בלימה של הצמיגים, נזילות שמנים ודלקים ועוד. חלק מאלה דורשים ניקוי אינטנסיבי השונה מניקוי בית או מרחב ציבורי פתוח אחר. בין היתר, יש חשיבות להסרת כתמי שמן ודלק כדי למנוע החלקה ברכב או ברגל וניקוי שיאפשר ראות טובה של סימוני החניה וסימונים נוספים.
בעלי חניונים צריכים לבצע ניקוי תקופתי של כל החניונים שבהפעלתם, לצד ניקוי שוטף ופינוי מפגעים ארעיים וניקוי מידי של לכלוכים שיכולים להוות מפגע בטיחותית.

שירותי ניקוי חניונים כחניוני הצלחה

ישנן מספר חברות ניקיון המתמחות בניקוי חניונים ומעמידות את שירותיהן לטובת חברות החניונים כמו חניוני הצלחה. מדובר בחבילת שירותים ומפעילי החניון יכולים לבחור מתוכה את החשובים להם ולבצע את היתר בעצמן על בסיס עובדי החברה.
השירותים העיקריים הכלולים בניקוי חניונים:
  • טאטוא ושטיפה של כל מרחב החניון באמצעות מכונות שטיפה מכאניות
  • שטיפת החניון או חלקים ממנו שבהם יש כתמי שמן ודלק באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים
  • שטיפת מדרכות, קירות ורמפות באמצעות צינור מים בלחץ גבוה

שירותי ניקוי מיוחדים

יש מקרים שבהם נדרשת פעולה נוספת על מנת להתמודד עם מפגע ניקיוני כזה או אחר. חניונים תת קרקעיים מועדים באופן מיוחד להצפה או להתפרצות מי ביוב, בעיקר בעונת החורף גם כשהם בנויים בהקפדה על פי כל התקנים והנהלים.
בעלי חניונים לא יכולים לקחת אחריות גם על תשתית הביוב העירונית וחניונים תת קרקעיים, בגלל מיקומם ביחס לקרקע הם הראשונים שנפגעים מהצפה או תקלת ביוב.
לכן מעמידות החברות המתמחות בניקוי חניונים גם שירותי שאיבת מים באמצעות מכשור מתקדם, על מנת להחזיר את החניון למצב תקין ולאפשר חניה נוחה ובטוחה לבעלי הרכבים.
שירות נוסף של חברות הניקוי הוא ניקוי וסימון מחודש בצבע עמיד של מרחבי החניה וסימונים אחרים בחניון. חניוני הצלחה מבצעים ניקוי וחידוש כזה של הסימונים אחת לתקופה, משום שהוא משפר מאוד את הסדר, הבטיחות והנוחות של באי החניון.