כולנו מכירים את המיתוס שנשים לא יודעות לחנות. אבל עיר קטנה בגרמניה לקחה את העניין קצת יותר רחוק (רחוק מדי) והחליטה לתת לנו לשפוט עד כמה גברים יותר טובים בחניה מנשים. מה הם עשו?

להחנות בהצלחה לא רק בחניוני הצלחה

ברוב החניונים בישראל, כמו חניוני הצלחה, לא נדרשים תמרונים מיוחדים כדי להחנות את רכב בהצלחה – החניות מסומנות בצורה ברורה, הכניסה והיציאה מהחניה נוחות ויש מספיק מרווח כדי להחנות כמו שצריך מבלי להתאמץ יותר מדי. זה בארץ, ומה בגרמניה?

בטריברג שבגרמניה החליטו לצאת במסע שיווקי משונה לעיר הנידחת ולהציע חנייה לגברים בלבד – מקומות חנייה שהכניסה אליהם מסובכת ודורשת תמרונים רבים כדי להשתחל בהצלחה לחניה. הנהגים צריכים לתמרן סביב עמודי בטון המהווים מכשולים בדרך או לחנות בצמוד לקיר כך שהיציאה מהמכונית נעשית רק מהמושב שליד הנהג. נשמע מורכב?

חניוני הצלחה | בעיירה הקטנה טירברג שבגרמניה החליטו - חנייה לגברים בלבד

אם אתם רוצים אתם יכולים לשים את כישורי החנייה שלכם למבחן ולהגיע לחניון, האתגר פתוח לנשים וגברים כאחד, אבל, מי שרוצה יכולה לבחור להחנות בחניות רחבות יותר ומוארות שהוצבו בחניון ושמורות לנשים בלבד (וגם למי שאין לו אומץ להחנות כמו גבר).

מה לא עושים בשביל קצת תשומת לב…

אם לעיר אין שומדבר מעניין להציע לתיירים חוץ מאתגר חנייה מטופש, האם באמת שווה לבקר בה? כנראה שכן – הידיעה על חנייה לגברים בלבד בחניון העירוני בטריברג הפכה ממהלך שיווקי קטנטן שפורסם בעיתונות המקומית לאטרקציה של ממש שמדברים עלייה בכל העולם.

בישראל כנראה לא תראו בקרוב תרגילים שיווקיים שכאלו בגלל שיש חוקים שמסדירים חנייה בחניונים כמו חניוני הצלחה, כדי שכולנו נהנה מחוויית חנייה נוחה ככל האפשר. כזו שלא תהיה מלחיצה או מאתגרת במיוחד (ואולי בגלל שהגברים בישראל פשוט לא מסוגלים לעמוד באתגר…).

תהא הסיבה אשר תהא, אם אתם במקרה בגרמניה בקרוב ואתם רוצים להשוויץ בכישורי החנייה שלכם (כי מה עוד יש לעשות כשטסים לחופשה בחו"ל…?), עזבו אתכם מאנדרטות, בירה, קניות ומוזיאונים וקפצו לטריברג כדי ליהנות מחנייה לגברים בלבד!