ערים דחוסות כמו תל אביב מחייבות מציאת פתרון איכותי לחניה נוחה – חניה הנמצאת במרחק קצר ככל האפשר מהיעד שלנו, והפתרון הזה יכול לבא כיום רק ממקום אחד – חניונים. הפוטנציאל הגדול הגלום בחניונים, כדוגמת חניוני הצלחה, לשפר משמעותית את חייהם של תושבי העיר תל אביב, כמו גם את חייהם של העובדים בתל אביב, יתממש רק לאחר שיבינו את חשיבותם וישקיעו בהם.

מהי חשיבותם של חניוני הצלחה?

כל מי שמצא עצמו נוסע בסיבובים ברחובות הצרים שלי תל אביב במשך חצי שעה ויותר עם המטרה של מציאת חניה אחת קטנה, סיבובים במהלכם הוא מתפשר שוב ושוב ומתרחק עוד יותר מיעדו רק כדי למצוא מקום לזרוק את המכונית כבר, מבין בוודאי את חשיבותם של חניונים בתל אביב.

גם אם החניה ברחובות הייתה חינמית, עדיין היו חסרים בתל אביב מאות אלפי מקומות חניה לזקוקים להם מדי יום וחניונים הנם הדרך הכי טובה לפתור את המצוקה הזו. חניוני הצלחה וחניונים אחרים הממוקמים במרכזי ערים כמו תל אביב ובצמתים חשובים בהן תורמים רבות להעלאת איכות חייהם של הגרים והעובדים בסביבה, הם מפחיתים את זמן הנדרש להסתובבות בעיר, את העצבים והלחץ הנובע מחיפושים ותאמינו או לא – הם אפילו יכולים לתרום למראה העיר ולייפות אותה.

איך חניונים תורמים לאיכות העיר?

ערים דינמיות ושוקקות כמו תל אביב מתחדשות כל הזמן – מבנים חדשים קמים, ישנים משופצים והמראה האורבאני של העיר משודרג תדיר. אולם, למרות זאת, לא מעט אזורים בעיר, אפילו המרכזיים שבהם, עדיין נראים מיושנים והרוסים ופוגעים בפנים היפות של תל אביב.

העובדה שחניונים חדשים קמים כל הזמן יוצרת פוטנציאל אדיר לשיפור המראה של האזורים הללו על ידי השקעה בחניוני יפה – שתילת עצים, ארגון מסודר ויפה של שטח החניון והתאמת העיצוב לסביבה. בצורה כזו העיר זוכה להרמת פנים והציבור זוכה לחניונים יפים ונוחים, במרכז – חניונים שכיף לחנות בהם.

אך חניונים כמו חניוני הצלחה לא רק תורמים לייפוי העיר ולשקט הנפשי של באיה (הזוכים למצוא חניה בקלות, עם נגישות למחוז חפצם), הם מהווים חלק אינטגראלי מהחיים העירוניים וכאשר עיריות יבינו שעל ידי השקעה בחניונים ובמפעילי חניונים המבינים את חשיבותו של חניון יפה ומכובד, ניתן יהיה למשוך קהל רב יותר ובו הזמן לשפר את תדמיתה של העיר.

כבר לא מספיק לכתר אזור, לגבות כסף ולקרא למקום חניון – צריך שיהיו סטנדרטיים של איכות שיאפשרו לבאי החניון והעיר בכלל להרגיש שהם מקבלים תמורה אמיתית לכספם וזו בדיוק מטרתם של בעלי החניונים הטובים של ימינו, ובהם חניוני הצלחה מיסודו של צחי מרקור מנכ"ל ומייסד החברה.