חניוני הצלחה הנם חניונים פונקציונאליים ונוחים שנבנו עם מחשבה אחת בראש – ליצור מקסימום מקומות חנייה נגישים באזורים מרכזיים. אבל בעולם ישנם לא מעט מגרשי חניה מוזרים שמטרתם אינה בהכרח פונקציונאליות או נוחות עבור הנהגים, אלא יותר עניין של עיצוב בלתי נשכח (ולא תמיד בטוב טעם…), הנה כמה מהם:

חניוני הצלחה ומגרשי החניה המוזרים בעולם

חניוני הצלחה הם בהחלט חניונים מיוחדים, אבל מה אתם אומרים על החניונים הבאים?

  • חניון אומיהוטארו בטוקיו בנוי כמו ספינת תענוגות. הוא כולל בתי קפה, חנויות ותערוכות אומנות פומביות. לקח 30 שנה לבנות אותו ומעל 11 מיליארד דולרים והוא נמצא על אי מלאכותי. אם יצא לכם לבקר בטוקיו, קפצו לחניון ותראו בעצמכם אם זה היה שווה את ההשקעה…
  • לאנשים עשירים אף פעם לא נגמרים הרעיונות – ב- 2007 עיצב הארכיטקט היפני טאקויה טסוצי'דה בית המשלב מגרש חניה שיכול להכיל עד 9 מכוניות כשהחידוש שלו הוא שבעל הבית יכול לבחור בכל פעם איזו ממכוניות היוקרה ברשותו הוא רוצה להציג בסלון הבית בכל עת. בהחלט מרשים, אבל מי רוצה להתרווח בסלון לצד מכונית…?
  • במגרש החניה של יוריקה, הבניין הגבוה ביותר במלבורן, אוסטרליה יש חניון מעניין – מעצב גרפי השתמש בטכניקת ציור בגיר בתלת מימד בכדי ליצור סימוני דרך שמקרוב נראים מטושטשים אבל מרחוק נראה כאילו המכוניות נוהגות ישר אל תוך הסימונים התלת ממדיים. בהחלט מראה מרהיב אבל לא בטוח שיצירתיות חשובה יותר מבטיחות ולכן כנראה שבארץ, חניוני הצלחה ידבקו בסימוני דרך שאפשר לראות טוב גם מקרוב.
  • חניון הספרייה הציבורית בקנזס סיטי בנוי בצורה של מדף ספרים במטרה למשוך אנשים לספרייה. תושבים מקומיים התבקשו להציע איזה ספרים הם היו רוצים שישולבו בעיצוב המבנה – שנראה כמו מספר ספרים העומדים זה לצד זה, וכך נוצר חניון צבעוני ומשונה במיוחד.