הדבר האחרון שאנחנו שמים לב כאשר אנחנו מחנים את מכוניתנו בחניון, אפילו אם זה אחד מחניוני הצלחה, הוא העיצוב. לרוב אנחנו טרודים מדי במחשבות אחרות, אבל האמת היא שלא מעט בעלי חניונים עושים מאמצים לתכנן חניון שיהיה נעים חזותית. לעיתים מדובר בשתילת צמחייה ועצים בשביל הצבע והאווירה ובפעמים אחרות מדובר בשימור מבנה ארכיטקטוני יפיפה.

חניוני הצלחה מספרים לכם על החניון היפה בעולם

מגרש החנייה היפה בעולם

החניון היפה בעולם לפי דעת רבים הוא חניון תיאטרון מישיגן בדטרויט, ארה"ב. החניון הזה היה פעם התיאטרון העירוני. הוא נבנה ב- 1926 בעלות של 62 מיליון דולר (לפי ערך הדולר ב- 2008). באי התיאטרון נהנו במשך שנים מקונצרטים, סרטים והרבה בידור איכותי.

אולם לאורך השנים החליף התיאטרון בעלים מספר רב של פעמים ולאט לאט הפסיק לשמש כתיאטרון והפך לאולם אירועים, בהמשך לאולם צפייה במשחקי הוקי, אז מועדון לילה וסיים את דרכו כמועדון הופעות אשר נסגר סופית ב- 1976.

בשלב הזה הפך התיאטרון לחניון, וכמו בלא מעט חניונים בארץ, כמו חניוני הצלחה, לא נעשה שוני רב למבנה עצמו פרט לעבודות שימור לשמירה על בטיחות וכעת ניתן לחנות את הרכב בהריסותיו של מבנה עוצמתי עם אקוסטיקה נפלאה.

גם כיום, למרות השנים הרבות שעברו עליו, עדיין אפשר להרגיש את ההיסטוריה העשירה שליוותה את המקום מיום היווסדו כשהתקרות המפעימות על העיצוב הצבעוני והמסתלסל שלהן עדיין שמורות במצב טוב וניצבות איתן על עמודים עגולים יפיפיים הנמשכים עד הרצפה.

ברוב המקרים, מבנים ארכיטקטוניים היסטוריים כמו זה מוסבים למוזיאונים, בנייני משרדים או מבני ציבור, אך במקרה של תיאטרון מישיגן, כל אחד יכול לבוא ולטעום קצת מהעבר הרועש, המהנה והמרגש של העיר דטרויט דרך חניה בחניון היפה בעולם.

לכרטיס הביקור של צחי מרקור מייסד חניוני הצלחה