חניוני הצלחה וחניונים אחרים הממוקמים במקומות מרכזיים הנם בהחלט ברכה אבל יש בעיה אחת גדולה איתם – ישנם לא מעט נהגים שהרצון שלהם להחנות מהר וללכת לעיסוקם, או לחלופין, הצורך שלהם למצוא את מקום החניה הטוב ביותר בחניון, גורם להם לשכוח כללי נימוס בסיסיים ולהפריע לנהגים אחרים למצוא חניה. הנה כמה כללים פשוטים שכל אחד מאיתנו צריך לזכור כשהוא נכנס לחניון:

חניוני הצלחה- כללי נימוס

4 כללי נימוס בחניונים

  • אל תחסום נתיב בהמתנה לחניה – חלק מחניוני הצלחה ומהחניונים האחרים במרכזי ערים הנם צרים יחסית ולכן כשאתה נעמד בנתיב הנסיעה וממתין שנהג אחר יפנה חניה טובה במיוחד, אתה עלול לשכוח שמאחורייך עומד טור שלם של אנשים שרוצים לחנות גם כן. אז כדי לאפשר להם להמשיך בחיפושיהם ולהפחית את העצבים בחניון, חשוב לשים לב שכשאתה ממתין, אתה לא חוסם את כל הנתיב.
  • תמיד תחנה באמצע מקום החניה – העצה הזו היא גם בשבילך וגם בשביל הנהגים האחרים. אם תחנה צמוד מדי למקום החניה מימינך או משמאלך תקשה מאוד על אלו שירצו לחנות לצידך או על אלו שכבר חונים שם לצאת מהחניה כשיחזרו לרכבם.

זה לא הוגן שרק בגלל שאתה רוצה לחסוך בזמן על תמרוני החניה שלך, אחרים יצטרכו לסבול כפול וגם, תמיד תזכור שלא כולם נהגים מוכשרים ואם תחנה צמוד מדי לאחד הצדדים, הסיכוי שמכונית אחרת תתחכך בשל בעת יציאה או כניסה לחניה רק יעלה.

  • אם אתה צריך להתאמץ כדי להיכנס לחניה, היא קטנה מדי בשבילך – לפעמים אנחנו כל כך רוצים לחנות שאנחנו לא שמים לב שהמכונית שלנו קצת גדולה מדי בשביל המקום בו בחרנו. עד כמה שבא לנו לחנות מיד, לפעמים עדיף פשוט לוותר במקום להרוס את המכונית שלנו ושל אחרים רק בשביל מקום חניה…
  • אל תבלוט – כאמור, הנתיבים בחניוני הצלחה ובחניונים אחרים הנם צרים לרוב, כדי לספק כמה שיותר מקומות חניה, ואם תבלוט אל תוך הנתיב תקשה מאוד על הנהיגה בחניון ותסתכן בכך שרכבך יחטוף כמה מכות.

קבוצת חניוני הצלחה מנהלת מאות חניונים ומפעילה כיום עשרות חניונים מסוגים שונים: צחי מרקור, מנכ”ל החברה, מכהן בנוסף כיו”ר איגוד החניה הישראלי מטעם לשכת המסחר ופועל נמרצות לקידום הענף.