צחי מרקור וחניוני הצלחה לשיפור העתיד האורבאני

בכל העולם, וגם בישראל, ישנה מגמה הולכת ומתעצמת של הגירה לערים, הערים הופכות צפופות יותר, עמוסות יותר בתושבים ובאנשים שעובדים בתוך הערים אך עדיין גרים מחוצה להן והמחנק הזה מקשה מאוד על החיים העירוניים. העתיד של ישראל הוא ככל הנראה אורבאני בעיקרו וכדי להקל עליו ולשפר את איכות החיים של כולנו, חשוב לשדרג את התשתיות העירוניות ולתת מענה לצורך הגובר בחניה במרכזי ערים.

חניוני הצלחה במגמת עלייה

הצלחה למצוא חניה במרכזי ערים שוקקות, ובתל אביב בפרט, אינה משימה פשוטה כיוון שעל כל מקום חניה מתחרות כמה וכמה מכוניות וככל הנראה, בזכות עליה בכמות הרכבים על כבישי ישראל וירידה ומקומות החניה בתל אביב, המצב רק יחמיר.

מחקרים מראים שלמעלה מ 30% מהדלק לתחבורה בעיר מתבזבז על חיפושי חניה (!) כך שסביר להניח שגם אתם, בין אם אתם גרים בתל אביב ובין אם רק באתם לבקר, נתקלתם במחנק החניה הנוראי והייתם צריכים לבזבז דקות ארוכות, ולעיתים אף כמעט שעה, על חיפוש חניה.

זהו מצב בלתי אפשרי, יקר מאוד, הפוגע גם בנהגים וגם באיכות הסביבה דרך זיהום האוויר כתוצאה מהגזים הנפלטים מהמכוניות הרבות המשוטטות באיטיות סביב אזורי הבילוי או התעשייה בכל שעות היום בחיפושים אחר חניה.

מהסיבה הזו חניוני הצלחה, כמו אחרים, פותחים חניונים איכותיים באזורים מרכזיים. הנגישות של חניונים בממוקמים בקרבת מרכזי ערים והיכולת למצוא בהם חניה בקלות ובמהירות הופכת אותם ליעד אטרקטיבי לנהגים העירוניים ובהם טמון הפתרון לשיפור העתיד האורבאני של ישראל.

חניוני הצלחה בתל אביב

למה לחנות בחניון?

פרט לסיבות הברורות כמו העלמת בזבוז הזמן על חיפושי החניה, נגישות לאזורים מרכזיים ונוחות השימוש בחניונים, בחירה בחניוני הצלחה תורמת לכם בעוד מספר דרכים:

  • הדרך הראשונה היא כמובן כלכלית – דלק אינו מצרך זול בימינו וחיפושי חניה אורכים זמן רב, בחירה בחניון עוזרת לכם לחסוך על ההוצאה המשמעותית הזו כסף רב.
  • דרך אחרת שחניונים תורמים לשיפור חיינו היא בריאותית – כפי שכבר צוין, זיהום האוויר הנובע מכמות המכוניות המסתובבות בתל אביב שוב ושוב בין אותם רחובות בניסיון למצוא חניה משפיע על כולנו. בחירה קולקטיבית בחניונים תתרום רבות לבריאותנו על ידי הפחתת הזיהום המצטבר.
  • בנוסף, הבריאות הנפשית שלנו היא משהו שלא כדאי לשכוח כשמדברים על חיפושי חניה – העצבים, הפחד לאחר לפגישה, הניסיונות המלחיצים להידחף לחניות קטנות מדי, כל אלו משפיעים לרעה על בריאותנו ובחירה בחניוני הצלחה מעלימה אותם כליל!