שתי בעיות עיקריות שחניונים עיליים כמו חניוני הצלחה צריכים להתמודד איתם הם עומס יתר ופגעי מזג האוויר. ישנן כמה וכמה אסטרטגיות חכמות ויצירתיות להתמודד עם שתי הבעיות הללו:

תכנון חניונים מאת חניוני הצלחה

השיטה  לפתור עומס יתר בחניון בהצלחה

  • הכול מתחיל מתכנון נכון, חניונים רבים משקיעים רבות בתכנון החניון כדי למקסם את כמות מקומות החנייה הזמינים בו תוך שמירה על נוחות גבוהה בתמרונים לתוך מקומות החניה מפני שגם כשהחניון מלא, חשוב מאוד שיהיה ניתן לנהוג בכבישיו הפנימיים ללא כל בעיה ולהיכנס בקלות למקומות הפנויים.

ככל שיש יותר מקומות חניה מוסדרים הבנויים כך שהשטח הקיים מנוצל היטב, כך יפחת הסיכוי לעומס יתר.

  • שמירה – בכניסה לחניוני הצלחה לרוב תמצאו שומר שידע לומר לכם אם החניון מלא או שיש מקום ואף יוכל לנתב אתכם למקומות פנויים ובכך נמנעת האפשרות של עומס יתר. כשמתכננים חניון, חשוב להתרכז בלקוח הסופי, הנהגים, והעסקת שומר היא דרך נפלאה להקל על חייהם ולגמול להם על שבחרו להחנות אצלכם.
  • יצירת מקומות חניה בגדלים שונים – כך ניתן לנצל בצורה מיטבית את השטח ולהתאימו לקהל היעד שכולל גם, ולפעמים אף בעיקר, בעלי מכוניות קטנות אשר לא דורשים מקומות חניה רחבים במיוחד.

תכנון נכון נגד פגעי הגשם

כדי להפחית את עלויות תחזוקת החניון הכוללים תיקונים עקב פגעי מזג האוויר, כדאי לשלב בחניון צמחייה שתספוג את הגשם ותפחית נזקים.

  • עצים או צמחייה בעלת עלים וענפים יגנו על הקרקע מפני גשם שלא פעם נקלע בהם ומתאדה מבלי להגיע לקרקע כלל. הם גם יגנו מפני השפעת חום השמש על הקרקע.
  • מעבר לכך, תכנון מבנה החניון כך שמימי הגשם שמגיעים לקרקע מנותבים אל צמחיית ערבה, שתישתל מסביב, יכול גם כן לתרום בשמירה על החניון מפני נזקים ואף לייפות את מראה החניון כך שחוויית החניה בו תהיה מהנה יותר עבור הנהגים.