כדי להפוך למומחה חניה צריך ללמוד לחנות מצויין בשלושה סוגי החניות הבאים (בסדר קושי עולה): חניה באלכסון, חניה ב 90 מעלות וחניה במקביל. נהגים מתחילים מסתבכים מאוד עם חניה בגלל שבשיעורי נהיגה לא מקדישים להם יותר מדי תשומת לב – רוב המורים מלמדים, מתאמנים איתך קצת וממשיכים הלאה כמה שיותר מהר. אבל לא רק נהגים חדשים מסתבכים, רובנו מתקשים ומתבאסים כשאנחנו צריכים לתקן שוב ושוב את החניה כי לא נכנסנו נכון. אז איך הופכים למומחה בחנייה? נוסעים לאחד מחניוני הצלחה ומתחילים להתאמן.

חניוני הצלחה מציגים :איך להיות מומחה בחנייה?

  • חנייה באלכסון –  סוג החניה הפשוט ביותר הוא חניה באלכסון. כל מה שצריך זה להיכנס עם הפנים לחניה בזווית אלכסונית וזהו. עבור הלא מיומנים שבינינו, שזה לרוב נהגים חדשים (כי בשיעורי נהיגה לא תמיד מתאמנים על חנייה באלכסון), הקושי העיקרי הוא מציאת הזווית המתאימה. לרוב נהגים לא מיומנים ייצמדו מדי לצד של הנהג או יבחרו בזווית חדה מדי.

 

בהגיעכם לחניוני הצלחה, התאמנו תחילה על חניה באזור ריק ונסו לחנות בדיוק בין שני הפסים הלבנים, צאו מהמכונית ובדקו את עצמכם כדי לראות היכן אתם טועים ומה כדאי לשפר והמשיכו להתאמן.

  • חנייה ב 90 מעלות – סוג החנייה הנפוץ ביותר בחניונים הוא חנייה ב 90 מעלות ולכן חשוב מאוד לצלוח את סוג החנייה הזה כמה שיותר מהר. הקושי הגדול של נהגים רבים בסגנון חנייה זה הוא הערכת המרחק מהמכוניות האחרות ובחירת התזמון הנכון לסיבוב ההגה.

 

כמו קודם, גם כאן כדאי תחילה להתאמן באזור ריק ואז לעלות את רמת הקושי על ידי ניסיונות חנייה עם מכונית חונה משמאל ואז התקדמו למצב של חנייה בין שתי מכוניות.

 

  • חנייה במקביל – בחניוני הצלחה לא תמצאו יותר מדי אפשרויות לחנייה במקביל כיוון שזה לא חסכוני במקום, אבל חשוב ללמוד לעשות את זה נכון בשביל הימים הטובים הללו בהם מוצאים חנייה ברחוב. הקושי של נהגים רבים הנו הבנת גודל הזווית שכדאי לבחור כדי להיכנס לחנייה ברוורס בלי לשפשף את הרכב מלפנים ובלי לגרד את המדרכה מאחור. השקיעו זמן בהכרת הרכב שלכם וגודלו והתאמנו עד שתצליחו לחנות מושלם.