בניגוד לחניוני הצלחה, אשר שומרים על קו עיצובי נקי ופשוט למדי ומספקים ללקוחותיהם מקומות חניה נוחים ומרכזיים בלי להשתגע עם המראה, ישנם לא מעט חניונים בעולם שהמהנדסים שלהם קצת הרחיקו לכת בבחירות העיצוביות שלהם.

4 מגרשי החניה המוזרים בעולם

  • אין בחירה מוזרה יותר לחניון מאשר התיאטרון היוקרתי העתיק של מישיגן בארה"ב. בעבר הוא היה עטור במנורות תקרה מנצנצות, פסלי שיש יפיפיים וחריטות ייחודיות, כיום הוא נראה יותר כמו מזבלה.

הוא גדול מימדים וחלק מהיופי שאפיין אותו בעבר עדיין ניתן לזיהוי אבל הצבעים של הקירות והתקרות כבר דהו ואף הצהיבו, חלקים נשרפו והתקלפו וכעת הוא משמש כחניון עירוני עם הרבה זיכרונות מתקופות יפות יותר בהיסטוריה.

  • מגדל יוריקה במלבורן יותר מזכיר את החניונים שאנו רגילים אליהם בארץ כדוגמת חניוני הצלחה ואחרים, אך כאן, הארכיטקטים בחרו על עיצוב קצת משוגע. הקירות מלאים בכיתובים ענקיים וצבעוניים הנראים מרחוק כאבסטרקטים, אך כשעוברים עם הרכב ממש לצידם לפתע האותיות מתחברות למילים בעלות משמעות.
  • אחד ממגרשי החניה המוזרים בעולם הוא חניון גרינוויי בשיקגו שם בחרו המהנדסים להשתמש בכמות הרוח הרבה ממנה "נהנית" העיר בכדי לתפעל את הבניין. תוך שימוש בשני שסתומי ענק המחוברים לטורבינות רוח אימתניות הנמשכות מהרחוב ועד הגג של החניון הרב קומתי הזה, יכול המבנה לנצל את הנתונים הטבעיים של העיר בכדי, בין השאר, לתפעל את תחנות הטעינה החשמליות שממוקמות בחניון.

אומיהוטארו, הנו אי מלאכותי שנבנה על פני הים ומהווה את אחד ממגרשי החניה היותר מוזרים שנראו. למזלנו בארץ חניוני הצלחה ואחרים עדיין יכולים להימנע מכיסוי של משאבי טבע יפיפיים כמו הים בכדי לספק שירותי חניה ללקוחותיהם, אבל ייתכן שבעתיד הלא רחוק, גם כאן אצלנו חניון על-ימי כבר לא יראה כל כך מוזר

קבוצת חניוני הצלחה מנהלת מאות חניונים ומפעילה כיום עשרות חניונים מסוגים שונים: חניונים פתוחים, מקורים, חד מפלסיים, רב מפלסיים, בעלי מתקנים דו קומתיים ואוטומטיים. כמו כן מפעילה הקבוצה חניונים באמצעות מכרזים וחניונים המושכרים ע”י בעלים פרטיים או קבלנים בעסקאות קומבינציה.

צחי מרקור, מנכ”ל החברה, מכהן בנוסף כיו”ר איגוד החניה הישראלי מטעם לשכת המסחר ופועל נמרצות לקידום הענף.