הדבר הראשון שמעסיק כל מי שרוצה לבנות חניה בבית הוא כמה עולה לבנות חניון? אז כדי לענות על השאלה הזו חשוב לבחון כמה דברים קודם כשהחשוב מביניהם הוא – כמה מקומות חניה יהיו בחניון הביתי. בחניונים עירוניים כמו חניוני הצלחה, מדובר במאות מקומות, אבל בוודאי בבית הכמות תהיה קטנה יותר ואיתה גם העלות.

חניוני הצלחה : איך לבנות חניון

הגורם האנושי

אחד הגורמים הכי חשובים שיש לקחת בחשבון כשבונים חניון הוא הגורם האנושי – איך להפוך את החניון לנוח ומותאם לנהגים שישתמשו בו? בחניוני הצלחה משקיעים מחשבה בבניית חניון מרווח ככל האפשר, מואר, בוחרים מיקומים טובים למצלמות אבטחה, דואגים לפיקוח ושמירה וכמובן לניקיון וחידוש מתמיד של סימוני הדרך בחניון.

בחניון בבית אומנם צריך לדאוג לפחות אלמנטים אבל כדאי להתחשב בכל המשתמשים הפוטנציאליים של החניון ולשקול למשל הוספת מעלית אם מדובר בחניון עם מספר קומות שאמור לשמש בניין שלם. כמו כן, אם החניון תת קרקעי, כדאי לדאוג לאוורור איכותי.

ניתן כמובן לבחור לבנות חניון אוטומטי לבניין. במקרה כזה העלות הראשונית לרוב גבוהה מזו של חניון רגיל אבל אז נעלם כמעט כליל הצורך לדאוג לגורם האנושי בבנייה, דבר שמפחית את עלויות התחזוקה של החניון בצורה משמעותית.

איך בונים חניון?

חשוב לקבל את האישורים המתאימים מהעירייה, לשכור את שירותיו של מהנדס מוסמך ולקבל אישור מכל דיירי הבניין ואז מתחילים בעבודה.

רבים מפחדים שחניון בטון רגיל יכער משמעותית את מראה ביתם ולכן משקיעים מעבר לבנייה גם בעיצוב, בשתילת עצים סביב ובסוגי האבן לכיסוי הבטון – כל אלו דברים שחשוב לקחת בחשבון כשבונים חניון. וכדאי גם לזכור שיש עלויות שוטפות לתחזוקה שלו.

העלויות השוטפות

  • עלויות ניקיון ותחזוקה של החניון ובכלל זה ניקיון איכותי של הכביש וחידוש הסימונים מעת לעת. עלויות אלה יכולות להצטמצם אם בוחרים, כמו החניונים הגדולים כדוגמת חניוני הצלחה, לשכור שירותים של חברה המתמחה בכך ודואגת להכל עבורכם.
  • עלויות גננות לשמירה על העיצוב שנבחר גם כן יכללו בעלויות השוטפות.
  • ישנן גם עלויות חשמל לתאורה או להפעלת שער חשמלי למשל שכדאי לקחת בחשבון.
  • וכאמור – עלויות אבטחה הכוללות חברת שמירה, מצלמות אבטחה במעגל סגור ועוד.