חניוני הצלחה וחניונים עירוניים נוספים בתל אביב וברחבי הארץ עושים מאמצים רבים בכדי להבטיח את שלומם של הנהגים שבוחרים לחנות בהם – משקיעים בתאורה, מצלמות אבטחה, אנשי ביטחון ועוד. אולם, כאשר החניונים הנם תת קרקעיים או גדולים דיים, תמיד כדאי לעשות מאמצים אישיים כדי לשמור על הבטיחות שלנו בעצמנו. הנה כמה טיפים טובים שכדאי לזכור וליישם:

חניוני הצלחה מציגים : עצות בטיחות למגרש חנייה

  • שימו לב לסביבתכם – האם יש אנשים באזור, מכוניות נוסעות ועוד. תשמרו על עצמכם מהסחות דעת מיותרות שכן במקרים של סכנה, תגובה מהירה יכולה לסייע מאוד.
  • השתדלו לא להיות לבד – אם אפשר דאגו לצאת עם חברים מהעבודה יחדיו לחניון או בקשו מחברים שילוו אתכם למכוניתכם בסיום מפגש.
  • צעדו בביטחון – אנשים שהולכים בביטחון, נראים כאילו הם צועדים למטרה מסוימת, בניגוד להליכה רגילה ומתמהמהת, משדרים לפושע שהם לא מטרה קלה.
  • תהיו מוכנים – אם אחת הידיים שלכם תהיה ריקה, במקרה של תקיפה תוכלו להגן על עצמכם במהרה. לחלופין, כדאי להחזיק במפתחות ביד החזקה שלכם עם אחד המפתחות מופנה קדימה, כמו סכין, לתגובה מהירה.
  • ללכת באזור מואר – בכל החניונים, כמו בחניוני הצלחה, ניתן לבחור ללכת בשוליים, מאחורי המכוניות, בגרמי מדרגות או לחלופין, ממש לצד נתיב הנסיעה הרחב והמואר, בחרו תמיד באזור המואר שכן פושעים לא פעם מעדיפים להתחבא בפינות חשוכות. כדאי גם לחנות מראש באזורים מוארים היטב בחניון.
  • תזכרו איפה חניתם – לפני הכניסה לחניון וודאו שאתם זוכרים לאן אתם הולכים. הליכה ישירה לכיוון מקום החנייה תמנע בזבוז זמן מיותר בחניון.
  • הכינו את המפתחות – כדי למנוע בזבוז זמן על פשפוש בתיק למציאת המפתחות, הכינו אותם מבעוד מועד לכניסה מהירה לרכב.
  • צאו לדרך – אל תישארו ישובים במכונית, עושים סידורים אחרונים לפני היציאה לדרך, פשוט סעו לשלום, הסידורים יכולים לחכות גם עד הבית.
  • איפה עזרה – חניוני הצלחה ממוקמים באזורים מרכזיים של העיר ולכן, כדאי מראש לשים לב היכן החנויות הפתוחות בסביבתם, למקרה שתצטרכו לרוץ לחפש עזרה. שימו לב גם אם יש קבוצות אנשים בסביבה שיוכלו לעזור לכם. וודאו מראש היכן השומר, אנשי הביטחון או היציאה הקרובה ביותר.

חניוני הצלחה (בניהול צחי מרקור) עושים הכול כדי שנרגיש מוגנים, אבל כדי שלא יפתיעו אותנו, כדי גם לנו לבא מוכנים.

קבוצת חניוני הצלחה מנהלת מאות חניונים ומפעילה כיום עשרות חניונים מסוגים שונים: חניונים פתוחים, מקורים, חד מפלסיים, רב מפלסיים, בעלי מתקנים דו קומתיים ואוטומטיים. כמו כן מפעילה הקבוצה חניונים באמצעות מכרזים וחניונים המושכרים ע”י בעלים פרטיים או קבלנים בעסקאות קומבינציה.

צחי מרקור, מנכ”ל החברה, מכהן בנוסף כיו”ר איגוד החניה הישראלי מטעם לשכת המסחר ופועל נמרצות לקידום הענף.