חניוני הצלחה משקיעה בחברת ההייטק אפליקיור

צחי מרקור הוא לא רק יו"ר ארגון החניה הישראלי ויו"ר ומנכ"ל קבוצת 'חניוני הצלחה', האיש הוא גם אחד מהאנשים המובילים את 'קבוצת ניקה' אשר רכשה לפני כשנה את חברת אבטחת המידע 'אפליקיור'..

אך מה לאיש עסקים העוסק בנדל"ן ובחניונים ולחברת אבטחת מידע? אז זהו, שקבוצת 'חניוני הצלחה' אוהבת לבחון לעיתים מזומנות השקעות בחברות שיש להן אופק ופוטנציאל עסקי משמעותי בלתי ממומש אשר הוכיחו רמה מינימאלית של מכירות. אפליקיור הוגדרה על ידי מרקור וחבריו כעומדת בקריטריונים האמורים לעיל.

המשקיעים העמידו כ-730 אלף שקל בתור הלוואת גישור לאפליקיור, כאשר יתרת סכום הקניה (שמונה מיליון שקל) אמורה לעבור אפליקיור לאחר שתעמוד ביעדים במשך ארבעה שלבים עד יולי 2010. לקבוצת ניקה ניתנה רשות מלאה לבצע בדיקת נאותות מקיפה בחברת אפליקיור במשך יולי 2009 על מנת לוודא שלא יחול בחברה  שינוי לרעה עד למועד שנקבע להעברת ההשקעה.בנוסף  לצחי מרקור כוללת קבוצת ניקה את המשקיעים: אלי חכם וחברת פרואישן.

אודות חברת אפליקיור
אפליקיור טכנולוגיות בע"מ היא חברה העוסקת בתכנון, מחקר ופיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי תוכנה בסביבת ה-WEB. תחומי הפעילות העיקריים של החברה הם פיתוח, ייצור ושיווק מוצרי תוכנה לאבטחה, בקרה ותאימות לתקנים של אפליקציות הפועלות בסביבת רשת (WEB) חיצונית (אינטרנט) ופנים ארגונית (אינטרה-נט).

ההשקעה בחברה על ידי קבוצת ניקה מהווה את ההשקעה המהותית והגדולה ביותר מאז הנפקתה של אפליקיור בבורסה בת"א. זה המקום לציין שבשנת 2009 הראתה חברת אפליקיור צמיחה מעשרים למעלה משבע מאות לקוחות קבועים בכל רחבי העולם. יעד הגידול שמוגדר בהסכם הרכישה היה לצמוח מעבר ל 2200 לקוחות כעבור שנה.

אפליקיור פיתחה ועודנה משווקת את תוכנת דוט.דפנדר המשמשת להגנה על אתרי אינטרנט מפני פריצות והתקפות האקרים. על לקוחותיה נמנים אתרי אי – קומרס, פיננסים ובנקאות בכל רחבי העולם. כמו כן נעזרים בשירותיה חברות הוסטינג (אירוח אתרים) מובילות בתחומן בארצות הברית. חברות כגון אלה מעניקות את שירותי ההגנה של החברה ללקוחותיהן, במודל הכלכלי של SaaS, הווה אומר תוכנה כשירות קבוע למנויים חודשיים