רוב החניונים בעולם, כמו חניוני הצלחה, נוצרו כדי למלא פונקציה חשובה בחיינו המודרניים – לאפשר לנו למצוא חניה נוחה במהרה ומבלי לבזבז זמן מיותר על חיפושים. ברוב החניונים הלכו על הדגם הפשוט ביותר של חניון – שטח אפור מלא סימוני חניות, אבל כיום בעולם ישנה מגמה טיפה אחרת שרוצה לשלב את החניון בנוף העירוני כך שיתרום למראה העיר דרך עיצוב מודרני ומעניין. הנה כמה דוגמאות לכך:

חניוני הצלחה – זה לא רק למצוא חניה, זה ליהנות מהמקום שבו אתה חונה

3 החניונים המדהימים בעולם

  • החניון הרב קומתי של המרכז העירוני בסנטה מוניקה ארה"ב הוא דוגמא לחניון מרהיב וצבעוני שמשתלב בצורה הרמונית בצבעוניות העירונית. זהו החניון הראשון בעולם העושה שימוש ב LEED. החניון מואר במגוון צבעים תוך שימוש בחשמל המופק מפנלים פוטו-ואלטאיים לשם שמירה על איכות הסביבה. דרך נוספת שהחניון תורם לשמירה על הסביבה הוא בכך שחלק מחומרי הבנייה שמרכיבים את החניון הנם ממחוזרים.
  • חניון מדהים נוסף הוא חניון "אחד" באוקלהומה סיטי. הוא נבחר לעיצוב הטוב ביותר לשנת 2010 על ידי מכון החניונים הבינלאומי ונבנה במטרה ליצור חניון פונקציונאלי שלא נראה כמו חניון כלל. המבנה הענק צבוע כולו בצבע עור לבנבן-ורדרד אשר צבעו משתנה קמעה בהשפעת השמש וצבעי הסביבה. החניון מסתיר לגמרי את המכוניות החונות בו והנו עוצר נשימה ביופיו.
  • חניון תיאטרון מישיגן בדטרויט אינו חניון סטנדרטי, כמו חניוני הצלחה אשר לוקחים מבנה קיים ומתאימים אותו לצרכי החניה העירונית, גם כאן מדובר במה שהיה פעם תיאטרון יפיפה שהיה מוקד משיכה לרבים והריסותיו הפכו למעטפת ייחודית לחניון עירוני. דרך הקירות המעוצבים והתקרות מלאות התבליטים הצבעוניים שסובבים את החניון ניתן להתחבר לאווירה הקסומה ששררה בו פעם, כשהיה התיאטרון חי ובועט. בהחלט מדובר במחזה בלתי נשכח.

בראש חברת חניוני הצלחה עומד איש העסקים צחי מרקור עליו תוכלו לקרוא באתר