סימון חניונים הנו חלק אינטגראלי מבניית והשמשת חניון איכותי בישראל ובעולם כולו. ללא סימונים ברורים ובולטים הנסיעה בחניונים מועדת לתאונות. אומנם בחניונים לרוב נוסעים הנהגים לאט, אולם ללא סימנים ברורים שיכווינו את התנועה עלולים שני רכבים להתנגש, נהגים עלולים לפגוע ברכבים אחרים בעת החניה וכן לא ניתן יהיה לנצל את מקומות החניה בחניון בצורה מיטבית מפני שאנשים לא ידעו לחנות בצורה שחוסכת מקום. בחניוני הצלחה, כמו בחניונים איכותיים אחרים בישראל, לוקחים את משימת סימון החניון בצורה רצינית ומשקיעים רבות בכדי שהכל יהיה נהיר וברור.

 

סימון בחניוני הצלחה

סימון חניונים צריך להתבצע בהתאם לסטנדרטיים בינלאומיים, כלומר – רוחב הפסים המסומנים, סוג הסימונים ומיקומם זהה בכל העולם וזה בכדי להבטיח הבנה ושימוש נכון בחניון, בהתאם לסימונים עבור כל באי החניון.

 

 

למה צריך סימון חניונים?

הסיבות העיקריות לסימון חניונים הנן:

  • מניעת תאונות – סימונים ברורים על הכביש המבהירים את כיוון התנועה תורמים רבות למניעת מצבים בהם מכוניות צצות בהפתעה מפניה לא צפויה והתנגשויות, כמו גם מניעת פגיעה בהולכי רגל בחניון.
  • סדר וארגון – בחניוני הצלחה מנסים לשמור על רמת שירות ונוחות גבוהה עבור המשתמשים בחניון וחלק חשוב בזה הוא שמירה על סדר וארגון. כאשר סימוני הדרך ברורים, הדבר מונע סרבולים מיותרים ומאפשר נסיעה נוחה וברורה בחניון עד למציאת החניה.
  • ניצול יעיל של שטח – ללא סימונים בחניונים, סביר להניח שנהגים רבים לא היו מתחשבים בחבריהם הנהגים שמחפשים גם חניה והיו חונים באלכסון, במרווח גדול מהמכוניות לידם או לחלופין – צמוד מדי למכוניות לצידם. לעומת זאת, כאשר סימוני החניות ברורים, הדבר מאפשר ניצול יעיל של שטח החניון והקצאת מקומות חניה רבים ונוחים ככל האפשר לכל באי החניון.
  • גישה לנכים – נכים רבים זקוקים לגישה נוחה יותר למכוניתם ולכן כל החניונים בארץ, ובהם חניוני הצלחה, מחויבים להקצות מקומות לנכים. ללא סימון ברור של החניות לנכים, נהגים אחרים יעברו על החוק ללא ידיעתם ולנכים לא יתאפשר לנצל את זכותם לחניה מועדפת בחניון.

סימון חניונים מוצלח בחניוני הצלחה – מה זה כולל?

סימון חניונים מוצלח כולל שני דברים עיקריים:

  • שימוש בצבע איכותי לסימון חניונים אשר עמיד בפני רמת חיכוך גבוהה וכן פגעי מזג האוויר, בכדי לאפשר נראות מרבית בכל מצב.
  • תחזוקה מתמדת בחניון, הכוללת צביעה מחדש של הסימונים בחניונים, על מנת להבטיח שהסימונים יחזיקו מעמד לאורך זמן ויוכלו להמשיך ולתרום לאיכות חוויית החניה בחניון.