חניוני הצלחה, מיסודו של צחי מרקור, כל הזמן גדלים ויש סיכוי לא רע שחלקם נמצאים בחמישייה הפותחת של החניונים הגדולים בארץ, אבל, כידוע לכולנו, אין שום סיכוי שהחניון הגדול בעולם יהיה בישראל הקטנטנה – בשביל להבין מה זה חניון גדול באמת חייבים להסתכל לתפוצות ולהשתומם נוכח הגודל המטורף של מגרשי החניה והחניונים שערים שונות מציעות לתושביהם.

חניוני הצלחה מספרים לכם על החניון הגדול בעולם

חניוני הצלחה מהחניונים הגדולים בארץ, ומה בעולם?

אלו 3 מהחניונים הגדולים בעולם:

  • החניון הגדול בעולם נכון לכתיבת שורות אלו הוא חניון קניון אדמונטון האימתני שנמצא באלברטה קנדה. החניון מחזיק בשיא גינס לחניון הגדול ביותר בעולם עם 20,000 מקומות חניה המתפרסים על מספר קומות.
  • יש הטוענים שהחניון הענק מאלברטה לא היה צריך לזכות במקום הראשון כיוון שהוא למעשה מורכב משני מבני חניה שונים שכל אחד מהם מכיל 10,000 מקומות חניה "בלבד". אם מקבלים את הטענה הזו, הרי החניון הגדול בעולם הנו חניון שדה התעופה סי-טאק בסיאטל המכיל 13,000 מקומות חניה במבנה אחד (!).

אבל, וזה אבל גדול, 4,000 מקומות חניה בחניון זה מוקצים למכוניות להשכרה ולכן לא ניתן לחנות בהם. בחניוני הצלחה לא היו עושים דבר כזה, חבל לבזבז מקומות חניה יקרים כל כך אם הציבור באמת זקוק להם. גם בשדה התעופה הבינו את זה ובקרוב יעבירו את המכוניות להשכרה לאתר אחר כדי לשחרר את אלפי החניות הללו לשימוש ציבורי.

  • פחות מעוצב מחניון שדה התעופה בסיאטל ובהחלט פחות גדול מהחניון באלברטה, חניון שדה התעופה בדטרויט, טרמינל מקנמרה, מציע 11,500 מקומות חניה. הוא נחשב לחניון הגדול בעולם שבנייתו הושלמה באותה העת (במקום לאורך זמן כמו האחרים).

יש כמובן עוד חניונים רבים וגדולים ואם ביקרתם באחד מהם או אתם עתידים לבקר – כתבו רשמים, כדי שכולנו נוכל להבין סופסוף אם הגודל באמת קובע…