מצוקת החניה בירושלים רק הולכת וגדלה והעירייה החלה בגביית תשלום גם על החניה ברחוב המלונות שבכניסה לעיר. שלמה רוזנשטיין, חבר מועצה, מסביר כי המטרה היא להשוות את החניה בעיר הבירה לזה של תל אביב, שם החניה היא רק בתשלום.


כמה ימים לאחר סגירת גן הפעמון לציבור הרחב והפיכתו לחניון בתשלום, נפל הדבר גם באזור אחר בעיר. גם רחוב המלונות הצמוד לשדרות הרצל נסגר והמדרכות בו נצבעו בכחול ובלבן. עיריית ירושלים מסרה כי היד עוד נטויה. שלמה רוזנשטיין, המחזיק בתיק התחבורה הציבורית קובע כי מי שתשלום החניה כבד עליו מוזמן להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית.

במקרים שכאלה על חברות המפעילות חניונים לבוא לרווחת הציבור ולבנות חניונים היכולים להכיל מספר מקומות חניה מקסימאלי. על חברות מובילות העוסקות בתחום, כדוגמת חניוני הצלחה בניהולו של צחי מרקור המכהן גם כיו"ר איגוד החניה הישראלי, לפעול למען הקמתם של חניונים אוטומטיים משוכללים היכולים להכפיל ואף לשלש את מספר המכוניות החונות בהם. במאמר ישיר לכך, חברה גדולה כדוגמת חניוני הצלחה, כזו המשמשת דוגמא ומודל לחברות המפעילות חניה נוספות בישראל, עליה מוטלת המשימה לדאוג לרווחת הציבור בימים בהם מקומות החניה בערים רק הולכים ומתמעטים.

חניה בירושלים – אז והיום

במשך עשרות בשנים הייתה החניה ברחוב זאב וילנאי בירושלים, הצמוד למלונות בכניסה לעיר, חופשית לגמרי. אותו מתחם שימש בעיקר את מנויי חדרי הכושר בבתי המלון ואת המבקרים בחתונות ובשאר האירועים המתקיימים באולמות המלונות.

לאחרונה פנו עשרות מהמחזיקים במנויים לחדרי הכושר אל העירייה בנושא החשוב. יתר על כן, תלונות קשות התקבלו גם מתושבים אשר נדהמו לגלות דו"ח על סך 250 ₪ לאחר שיצאו משמחה משפחתית שנערכה במקום.

עם זאת, חבר מועצת העיר אלישע פלג, הדגיש כי יחד עם הפיכתם של רחובות בעיר לאזורי חניה בתשלום, עדיין חלה על העירייה החובה לשמור על איזון ולספק לתושביה גם מקומות חניה חינם אין כסף.

יו"ר ועד עובדי העירייה, ציון דהאן, הודיע כי הוא מתכוון לדרוש ממנכ"ל העירייה, יאיר מעיין, להנפיק לעובדי העירייה הזוטרים שיש בבעלותם רכב תווי חניה למען יוכלו להמשיך ולחנות בחניון גן הפעמון. הוא סבור כי צעד זה שנקטה העירייה פגע חמורות בעובדים רבים אשר נהגו לחנות את מכוניתם בגן ולהמשיך ממנו באוטובוס היישר לכיכר ספרא. כמו כן הוא קבע כי הסדר דומה נערך לפני כשנה בחניון במגרש הרוסים.

עיריית ירושלים מצידה מוסרת כי התשלום באזור האמור מתבצע רק עד השעה ארבע אחר הצהריים וכי מאות מקומות החניה על משטח הכורכר נותרו בלא תשלום.