עיריית ת"א מתכוונת להגדיל את מספר מקומות החניה במרכז העיר בצורה משמעותית תוך ארבע שנים. חניוני הצלחה בראשות צחי מרקור שמחים לשמוע כי סוף סוף החליטה עיריית תל אביב להתייחס ברצינות למצוקת החניה הפוקדת את העיר ולעשות מעשה.
וכיצד היא מתכוונת לעשות זאת? לחניוני הצלחה נמסר כי העירייה מתכננת לשים את הדגש על פיתוח חניונים ציבוריים באזורים מסחריים.


חניוני הצלחה שמחים על המלצות ועדת העסקים של עיריית ת"א להגדיל את מס' החניות במרכז העיר
ועדת העסקים מוסרת כי מדובר, בעצם, בשינוי תפיסתי הנוגע לכל תחומי העסקים בעיר והדבר אף עתיד להשפיע על השגשוג והפיתוח של אותם עסקים.

בראש המלצות ועדת המשנה בנושא חניה ותנועה עומדת הגדלת היצע החניה על ידי  חניונים כדוגמת 'חנה וסע' וכן הבניית שאטל עירוני למרכזי מסחר ועסקים בעיר. כמו כן ממליצה הועדה לספק פתרונות פריקה וטעינה לכל עסק שיזדקק לכך. קווי השאטל יפעלו לאורך ציר כרמלית-אלנבי-דיזנגוף סנטר ולאורך ציר רכבת מרכז- ארלוזורוב-בן יהודה ורחוב נורדאו.

עוד מציעה הוועדה להקנות לתושבים את האפשרות להשתמש בחניונים עירוניים בשעות הערב עבור דמי מנוי הנמוכים ממה שנהוג כיום.

כמו כן, תומכת הועדה באפשרות לחניה ללא תשלום במשך חצי שעה עבור בעלי עסקים בחניוני אחוזות החוף וכן במחיר מסובסד עבור בעלי עסקים החונים בחניית כחול-לבן במשך היום.

בנוסף על כך ממליצה בחום ועדת המשנה בנושא רישוי עסקים ובנייה, אשר פעלה גם היא  יחד עם פעילותה של ועדת העסקים, כי עד שנת 2014 כל בעל עסק אשר יפתח עסק בעיר יקבל על עצמו באופן יזום את דרישות גורמי הרישוי של העירייה, וזאת בהתאם למפרט אחיד שיפורסם וביחס לדרישות שמוטל עליו לעמוד בהן. זאת במטרה שבעל העסק יקבל רישיון עסק זמני מיידי לשנה מבלי שיעבור על החוק. והיה וכעבור שנה לא יבוצעו הדרישות האמורות לעיל או אז תתקיים אכיפה באופן מוגבר.

החלטות אסטרטגיות נוספות שהציעה ועדת המשנה הנ"ל: פטור מאגרת שילוט בזמן שיפוץ, פטור מהיטל השבחה לעסקים בשטח של עד 70 מ"ר והצבת איש קשר לעסקים בדרגת סמנכ"ל על מנת שישמש כתובת למגזר העסקי בעיר תל אביב.

קבוצת חניוני הצלחה מנהלת מאות חניונים ומפעילה כיום עשרות חניונים מסוגים שונים: חניונים פתוחים, מקורים, חד מפלסיים, רב מפלסיים, בעלי מתקנים דו קומתיים ואוטומטיים. כמו כן מפעילה הקבוצה חניונים באמצעות מכרזים וחניונים המושכרים ע”י בעלים פרטיים או קבלנים בעסקאות קומבינציה.

צחי מרקור, מנכ”ל החברה, מכהן בנוסף כיו”ר איגוד החניה הישראלי מטעם לשכת המסחר ופועל נמרצות לקידום הענף.