כל מי שטס לחו"ל מתמודד עם הסוגיה הידועה: להשאיר את הרכב בשדה התעופה או להגיע במונית. רשות שדות-התעופה מציעה חניונים לטווח ארוך בנתב"ג, בשדה-דב ובחיפה – אך מה עם בטיחותו של הרכב?

אתם נוסעים לחו"ל ומי ישמור על הרכב? החניונים! ורצוי כמה שיותר מקורים ואוטומטיים
דווקא בקיץ, עת מרבים לצאת לחופשות משפחתיות, מעדיפים יותר ויותר אנשים להגיע לשדה התעופה ברכבם הפרטי ולהשאירו שם. או אז עליהם למצוא פיתרון לחניה ארוכת-טווח ולהגיע מהחניון לטרמינל ובחזרה.

טווח מחירי החניה בחניון ארוך-הטווח בנמל התעופה בן גוריון נע בין 35 שקלים ליום בחניה רגילה ל-60 שקלים ליום בחניון מקורה. כמו כן ניתנים בחניון הנ"ל שירותי התנעה והחלפת גלגלים ללא תשלום ומופעלים שאטלים מתחנות איסוף בחניון העצום לטרמינלים.

יתר על כן קיים בחניונים גם צג המראות ובעמדות ההסעה הראשיות ישנו צג על גביו ניתן לראות את זמן ההגעה המשוער של האוטובוס. אין צורך להזמין מקום מראש וברשות שדות התעופה אומרים כי התפוסה בו מעולם לא הייתה מלאה.

בשדה-דב ישנו מתחם מגודר ומואר המיועד לכ447 רכבים. המחירים:  1-4 יממות  תמורת ארבעים שקלים ליממה ומהיממה החמישית ואילך שלושים וחמישה שקלים ליממה.

בשדה התעופה בחיפה קיים מגרש חניה מואר ומגודר בסמוך לטרמינל הכולל מאה מקומות חניה. החניה ללא תשלום כשירות לציבור הרחב.

חניון "טסים" בכפר טרומן מהווה חלופה לחניה ארוכת הטווח בנתב"ג. ניתן לחנות בו חניה רגילה תמורת שלושים שקלים ליום וחניה מקורה תמורת ארבעים שקלים ליום. החניון מספק שאטלים לטרמינל על-פי זמני הגעת הלקוחות. כמו כן ניתן להזמין שירות V.I.P של נציג החניון הממתין לכם בנתב"ג, אוסף את הרכב וממתין לנוסעים עם הרכב עם הנחיתה. שירות זה עלותו חמישים שקלים פר כיוון.

"חנה וסע" ברידינג מיועד לטסים משדה דב. ניתן לקחת מונית שעלותה כשלושים שקלים לשדה אך הבעיה היא שהרכב נשאר בחניון בלא השגחה

לאור האמור לעיל, אם היו כל החניונים הללו מפעילים חניונים אוטומטיים המופעלים בשיטת ה"שגר ושכח" באמצעות כרטיס אשראי, לא הייתם מרגישים בטוחים יותר להשאיר את רכבם בחניון זר, גם אם הוא מקורה? חברות המפעילות חניונים גדולים וציבוריים, כדוגמת קבוצת חניוני הצלחה, לדוגמא עמלות תדיר למען שיפור השירות שהן נותנות לאזרחים. בעשותן כן הן לוקחות בחשבון גם את היבט החניה לטווח הארוך שהוזכר כאן.

המטרה היא שיותר ויותר אנשים ישתמשו גם בחניונים בתוך הערים על מנת להשאיר את רכביהם בטוחים ומוגנים בעוד הם מבלים בשקט ובשלווה חופשה נעימה בחו"ל.